Organizační pokyny k příjezdu

26.4.2010 08:54

Martin Ficnar

Závody jsou skoro zde, tak bych si dovolil připomenout pár organizačních věcí k příjezdu:

1) Protože se množí případy, že si lidé myslí, že začínáme až 1.5., tak věřte platí to, co je uvedeno na x místech na tomto WEBu. Příjezdy jsou ve STŘEDU 28.4. odpoledne a poprvé letíme ve ČTVRTEK 29.4.!!! První úvodní informační briefing je ve středu 28.4. ve 20:00. Do této doby prosím nahlaste případné změny oproti údajům v přihlášce. Hlavní briefing je pak ve čtvrtek 29.4. v 10:00 a pak už hurá na trať. Podle předpovědi to vypadá, že hned první den poletíme!

2) Plnění vody do letadel bude na stejném místě jako loni, tedy na "východním" okraji stání tranďáků. Takže ať nemusíte jezdit s érama tam a zpět, tak doporučuji stavět tranďáky kombíku na "východní" okraj.

3) Hlavní kemp je určen přednostně pro stání karavanů. Stany je možné umístit i do oploceného "paragorodku" na "západním" okraji kempu stejně jako loni.

"Kulturní" akce během JPJ

22.4.2010 10:25

Martin Ficnar

Aby jste věděli, na co se máte připravit, tak během letošního JPJ kromě létání pětistovek proběhnou následující "kulturně-zábavné" akce:
- pátek 30.4. - čarodějnický rej, program pro děti i dospělé
- sobota 1.5. - posezení u gulášku
- sobota 8.5. - závěrečný večírek s opékaným masem a pěnivým mokem

Vlekání za ULL

20.4.2010 09:41

Martin Ficnar

V 9-ti členném parku vlečných letadel na JPJ 2010 bude i jeden ULL. Připomínám tedy pilotům kluzáků, že mimo jiné je nutno dodržet ustanovení doplňku Q předpisu L2, konkrétně bodu 5.2.11, který zní:

5.2.11 Při každém letu ve vleku za ULL musí být kluzák vybaven štítkem umístěným na místě viditelném pro každou osobu na palubě kluzáku s jasně čitelným textem: „Provedení aerovleku za SLZ je na vlastní nebezpečí osob na palubě tohoto kluzáku. SLZ nepodléhá schválení ÚCL.“

Zmíněné štítky v minulosti rozesílalo AeČR do každého aeroklubu.

Publikovány soubory se vzdušnými prostory a otočňáky

12.4.2010 09:49

Martin Ficnar

Dnes byly v sekci Dokumenty publikovány oficiální soubory se vzdušnými prostory a otočnými body pro používání během JPJ 2010. V prostorech jsou kromě oficiálních prostorů ČR i prostory související s cvičením Rhino a prostor pro využívání Polska. V případě Rhina, tak jak již psal ředitel na Chatu, došlo oproti minulým letům pro nás ke značnému zlepšení, protože v době od 11:00 do 19:00 SELČ budou uvolněny pro naši potřebu, takže budeme mít volný prostor jak směrem na Vysočinu, tak i na sever do Polska. Ještě jednou moc díky našim "vyjednávačům", kteří toto pro nás zajistili.

Doplnění údajů do přihlášek

2.4.2010 10:47

Martin Ficnar

Protože se nám začátek závodů blíží, tak bych vás chtěl požádat, abyste pokud možno co nejdříve doplnili chybějící údaje ve vašich přihláškách, případně je aktualizovali podle současné skutečnosti. Chtěli bychom zhruba v půlce dubna převést data z přihlášek do SeeYou, abychom byli tzv. "ready". Takto vyplněné údaje již po vás nebudeme chtít znovu vyplňovat při vašem příjezdu, bude stačit potvrdit, že vámi uvedené údaje v přihlášce jsou platné.
Údaje v přihlášce můžete aktualizovat přes položku Pro registrované

Blížící se konec uzávěrky přihlášek

26.3.2010 08:47

Martin Ficnar

Pomalu, ale jistě se nám blíží termín uzávěrky přihlášek a uhrazení vkladu 2.500,-Kč, který nastane 31.3.2010. Z celkové kapacity 65 soutěžících je k 25.3.2010 přihlášeno 63 zájemců, z toho má vklad uhrazeno 57 závodníků. Máte tedy jedinečnou možnost využít poslední volná místa!

Akceptace ubytování a hangárování

23.3.2010 13:58

Martin Ficnar

Na rozdíl od předešlých let nevznikl žádný "kapacitní" problém, co se ubytování v Okále a hangárování týče, takže letos by snad mělo být vše v klidu. Všichni "se zelenou fajfkou", kteří si objednali ubytování v Okále, případně hangárování mají toto zajištěno. Pro jistotu uvádím jmenovité potvrzení (aktualizováno 15.4.2010 11:00):

Ubytování Okál (celkem 25 osob):
Balcárek, Beníšek (2x), Deršak (2x), Forst (2x), Jakša, Jedlička, Kapounek, Kubík, Meisner, Papežík, Pilát, Přikryl, Rolínek (2x), Řeřicha, Stryk, Svoboda, Šimon, Šindelář, Vyhlíd, Zona, Žižkovský

Hangárování (celkem 14 letadel):
Balcárek, Dahněl, Forst, Jakša, Jedlička, Kapounek, Rolínek, Novák, Papežík, Pilát, Popovský, Vavřínová, Vyhlíd, Zona

Web 6. ročníku Jarního poháru Jeseníků spuštěn

7.1.2010 14:21

Martin Ficnar

Dnem 13.1.2010 byl spuštěn oficiální Web 6. Jarního poháru Jeseníků. Na těchto stránkách naleznete vše potřebné, tedy v prvním kole především závaznou přihlášku a propozice.

Chybějící dokumenty, jako některé přílohy k propozicím a otočné body budou doplněny dodatečně.

Vše důležité najdete v propozicích. Základní informace jsou tyto:
- soutěžní období: 29.4.- 8.5. 2010
- startovné: 2.500,-Kč
- cena vleku do 700m: 690,-Kč
- cena ubytování v letištní ubytovně Okál: 145,-Kč / osobu / noc
- cena ubytování v kempu: 80,-Kč / osobu / noc
- ceny pro vítěze budou peněžitého charakteru, 1.místo 12.000,-Kč, 2.místo 6.000,-Kč, 3.místo 4.000,-Kč
- pokud bude dostatečný počet zájemců, tak budou otevřeny dvě třídy (klub, kombi)
- kapacitní strop je 65 závodníků
- akceptace objednaných služeb i vlastní účasti bude prováděna v pořadí podání přihlášky následně potvrzené uhrazením startovného
- počítáme s využíváním prostoru Polska, stejně jako v minulých letech

Připomínám, že úzávěrka závazných přihlášek je 31.března 2010.